Friday 27th April 2018

संशोधन विधेयक संसदमा जबर्जस्ती पेश भयो, अब असफल पार्छौंः एमाले

२४ पुस, काठमाडौं । आफ्नो विरोधका बीच संविधान संशोधन विधेयक संसदमा पेश भएपछि प्रमुख विपक्षी दल नेकपा एमालेले, सभामुखले संसदीय अभ्यास विपरित काम गरेको टिप्पणी गरेको छ । साथै उसले अब यसलाई असफल बनाउने बताएको छ ।

विपक्षीले लगातार अवरुद्ध पार्दै आएको संसद बैठक सर्बोच्च अदालतको आदेशपछि आइतबार सुचारु भएको थियो । बैठकमा निर्वाचनसम्वन्धी दुई विधेयक पेश हुनुका साथै अख्तियारका निलम्बित प्रमुख लोकमान सिंह कार्कीविरुद्धको महाअभियोगलाई सिफारिस समितिमा पठाउने निर्णय सर्वसम्मतले पास गर्‍यो । तर, संविधान संशोधन विधेयक टेबल गर्ने कार्यसूचीमा प्रवेश गर्नासाथ विपक्षीले विरोध गरे ।

उनीहरुको होहल्ला र नाराबाजीका बीच संविधान संशोधन विधेयक पेश भएको छ । बैठकपछि एमाले उपाध्यक्ष बामदेव गौतमले विपक्षीले असहमति जनाउँदा जनाउँदै संसारमा कहिँ पनि प्रस्ताव टेबल नहुने भन्दै सभामुखले संसदीय अध्यास विपरित काम गरेको बताए । यसलाई आफूहरुले विधेयक टेबल भएको नभई जबर्जस्ती गरेको रुपमा लिएको उनले बताए । संसद बैठकअघि भएको छलफलमा प्रधानमन्त्री प्रचण्डले ‘प्रक्रियामा सहमत कि असहमत भनेको र आफूहरुले तपाईंहरुले जस्तो सांघातिक आक्रमण गर्दैनौं, शालिन विरोध हुन्छ,’ भनेको गौतमले पत्रकारहरुलाई सुनाए । अब के गर्नुहुन्छ भन्ने प्रश्नमा उनले संशोधनलाई असफल बनाउने रणनीति लिने बताएका छन् ।

Published at: January 8, 2017 5:01 pm

तपाईंको प्रतिकृया जनाउनुहोस्

Loading...

About Us

 

सत्य तथ्य समाचार जस्ताको तेस्तै प्रकाशन गरी समृद्धि, समुन्नत एवम समतामूलक समाज निर्माणमा कलम चलाई शुसाशनयुक्त  र भएरहित समाज निर्माण गर्ने युवा अभियान ।

अरु समाचारहरु